imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
What important natural resource did the Songhai Empire control?
How did President Truman exercise increased presidential powers while in office? A.) by vetoing the Taft-Hartley Act in order to support labor B.) by entering t
three times the sum of a number and four is equal to five times the number, decreased by two. If x represents the number, which equation is a correct translatio
Nomadic pastoral societies are centered on _____.
The price for each reindeer harness is $17.95 what is the price of 9 reindeer harnesses is the tax rate is 14% how much would 9 reindeer harnesses including tax
Will xenon react with nitrogen?
what is the lowest common denominator of 20 and 24
Express 4x^2-25 as a product of two binomials.
A customer went to a garden shop and bought some potting soil for $12.50 and 6 shrub. If the total bill was $71.00 how Mich did each shrub cost if they all cost
Which type of law refers to decisions made be government agencies? A. Administrative Law B. Constitutional Law C. Criminal Law D. Tort Law