jsdfbdgbfhbhb
jsdfbdgbfhbhb
02-06-2018
Mathematics
contestada
can someone help me please
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-06-2018
If 47,50 dollars is the cost of one hour, 8 hours of work have to be eight times more expensive:
By saying "eight times more" we know we have to multiply:
47, 50 x 8 = 380 dollars.
Answer: $380
Hope it helped!
Answer Link
jessicaeivera101
jessicaeivera101
02-06-2018
The correct answer is 380 because I added and. Multiplied so the person above is correct! :D
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Why is RNA necessary to act as messenger?
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?
If the speed of an object is tripled, its kinetic energy will be
in an expression(8/9) squared (-81)+3/5dividedby-9/10
If the speed of an object is tripled, its kinetic energy will be
What are two different ways to describe and label the layers of the Earth?
You have a cylinder with a diameter of 15 inches and a height of 12 inches. What is the volume of the largest sphere thg will fit inside it? If you can will you
You have a cylinder with a diameter of 15 inches and a height of 12 inches. What is the volume of the largest sphere thg will fit inside it? If you can will you
When was William Shakespeare born
A pound of seedless red grapes costs $2.75. Drew must spend less than $9.35 on a bunch of seedless red grapes.Inequality:Solution:Interpretation: