zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

someone please help me. Im giving brainliest!!
1. There are 21 boys and 28 girls in the running club. What is the ratio of girls to boys? 21:28 28:21 4:3 3:4
how do we show the landscape on a map​
In one or two sentences, state your opinion about which version of "The Gift of the Magi," the short story or its video adaptation, best fits the genre of reali
Write the equation in slope- ntercept form of the line that asses through (-1, 11) and is parallel to the graph of y= -8x - 2. NEED HELP ASAPPPP
I dropped an apple (mass 0.1kg) from the window because i'm weird. (15m above the ground). How fast was it going when it hit the ground? plz yall what's the spe
Find x and y thanks
In the book Hatchet By Gary Paulsen what are three character traits brian shows and what is some textual evidence of this?
Write a short paragraph about New York city
There are four springs stretched by the same mass. Spring A stretches 25 cm. Spring B stretches 10 cm. Spring C stretches 100 cm. Spring D stretches 1 cm. Which