zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

In which sentence is the underlined phrase an adjective phrase? She has been painting on cardboard for at least a decade. The best examples of her artistry were
Find the number of positive three-digit integers whose digits are among 9, 8, 7, 5, 3, and 1. 18 216 729
Σ20/n=1(3n+2) = what
How many layers of material were the Romanroads made of? A.two B.three C.four D.five
plz help to do it of math​
PLEASE HELP MEEEE THANK YOUUU
Triangle angle theorems The value of x is?
Please help I will mark brainliest!!!!!!!!
What does hypothetically mean?
A friend doesn’t believe there are mountain ranges at the bottom of the ocean. About which of the following does he need more information