garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

16 3/9 - 10 2/5..........
A solid with volume 8 cubic units is dilated by a scale factor of k to obtain a solid with volume v cubic units. Find the value of k to an image with each given
If you practice a musical instrument each day for of an hour how many hours of practice would you get in each week?
Why is biodiversity important to the biosphere
PLEASE HELP ME. I WOULD REALLY APPRECIATE IT IF YOU DO. I REALLY NEED HELP. THANK YOU! Samantha is playing basketball. She releases the ball from her hands at a
The cell membrane, cytoplasm, and nucleus are collectively called the
Which of following is not true of the Treaty of Paris 1783
if the volume of a box is 1/8 cm^2 what are the lengths of its sidesWhat is the value of x?
help please thank you
On a city map drawn on a coordinate plane, the city park is located at (4,9) and the school is at (20,9) what is the distance and the school in the map units? A