donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

For f(x) = √x-3 find f(f^-1(4))
What is the change in atomic mass when an atom emits a beta particle? Please explain your answer no significant change decreases by 2 decreases by 1 increases b
which method of commercial fishing has a high rate of bycatch​
What role did propaganda play in Mussolini's rule? Give examples.
Which of the following of the statement “if i like math, then i like science
Please help me out with this
Pls, solve this question I'm confused about what to do multiplication or division Thanks!
By the early 1700s, religious influence in the American colonies had
Which table best shows the impacts resulting from human activity? Impact of Human Activities Human Activity Impact Forest area cleared to construct an airport I
Find the exact circumference of a circle with the given radius 5” c=?