yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

Which of these types of writing would require the use of one of the three forms of technical English? resumé college essay letter to the editor book review
a rigid 8.77L tanks contains 1.45 moles oxygen at 20°C. what is the pressure in atm?
The prosperity of a nation today is typically measured by its: a. total output or gross national product. b. output per capita. c. gold reserves. d. proport
How does the national government help improve public health? 1.It educates the public about healthy lifestyles and asks people to pursue them. 2.It takes nation
Which is an example of a natural monopoly? A. A company that enters the market and requires new infrastructure B. A group of companies that own all the sources
What are the zeroes of f(x) = x2 − x − 2?
I NEED A LOT OF HELP PLEASE
The resultant magnitude of any two vectors is obtained by adding the magnitude of each vector together. True False
Felix can have 1 fish for every 4,000 mm of water in his fish tank. his fish tank holds 180 l. how many fish can he have in his tank?
Due to the principle of conservation of mass, _____. A. all chemical equations must be balanced B. all chemical reactions must take place in open systems C. all