jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
You are standing at the edge of a cliff which is 40 m tall. You throw an apple up with a speed of 15 m/s, and it accelerates downward at 9.81 m/s^2. How long do
My boss is pregnant is it ok to knit him and his husband a baby sweater?
which organization was created to help blacks after the end of slavery?
Plants store _____ energy in their tissues. A mechanical B heat C light D chemical
What is the largest known number called?
what is 50+60 i need help
According to the Law of Conservation of Matter, if I have an Oreo cookie that weighs 20 grams and I crush it into crumbs for a recipe, how much do the crumbs we
Determine the solution for 72 = 3(5b − 1). b = 3.5 b = 4.6 b = 5 b = 14.2
To apply for a job at the new store in the mole. is this a fragmentation sentence ​