gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

2(z – 10) = -4 (ignore this)
AN ELEMENT THAT IS ALWAYS FOUND IN SOLID FORM
In the given diagram, which of the following can you use to prove that triangle ABC is an isosceles triangle? Show the slopes of AB and CD are negative reciproc
please help!!!!! i just need maybe some base points if you don’t want to write full sentences please i would appreciate it
Find the average rate of change of 9(x) = -3x3 – 4.0 on the interval [2,6].
Which of the following can increase a nation's production possibilities? All of the above. New resource supplies Increase in productivity New technology
describe the disagreement between the federalists and the anti-federalists concerning how to ensure national security​
there are 60 rooms in a building. 1/4 of the rooms are for management. 1/2 of the rooms are for sales. the rest is for warehouse workers. How many rooms are use
Which statement is true about the expression 12 minus 7 + 3? The expression is equivalent to 12 minus (7 + 3) because of the associative property. The expressio
The cooking time for a mini-loaf of bread is 5 minutes longer than half the time it takes to bake a regular-sized loaf of bread. If it takes 25 minutes to bake