Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are associated with the Harappan civilization? A. the caste system and Sanskrit language B. city planning and a system of measurement C.
helpppppppppppppppppppppppppppppppp
Georgia law requires you to yield to all highway maintenance vehicles and workers in a construction zone
what is the rate of change from -11 to 9?
Is it better for people to learn from others, or is it better for people to learn on their own?
If the sperm cell of a fruit fly has 4 chromosomes, then the number of chromosomes in each body cell is:
what is the distance between the points (1,0) and (-1,6)
please helpe me out plzlzzz​
Question 2 of 10 Fill in the blank with the correct form of aller. Tu peux apporter des chips et du coca si tu dans la cuisine? O A. allez B. va O C. vas D. as
How do I graph h(x)=8|x+1|-1? I’ll give Brainliest :(