thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

1. What is the primary purpose of doing sound chaining activities and minimal pairs activities with students?
evaluate three threats to health information systems and explain their impact on patient health information scholarly
in the eight-term sequence $a$, $b$, $c$, $d$, $e$, $f$, $g$, $h$, the value of $c$ is 5 and the sum of any three consecutive terms is 30. what is $a h$?
Which part of the business plan would you use to really break down how many staff you need in order to make a specific amount of product and sell it for a profi
Masha bought red, green, and yellow balloons for a party. She bought 40 red balloons. The number of green balloons Masha 3 bought is of the number of red balloo
what are some examples of cultural diffusion in early north America
Which of the following is a reliable way to observe that a chemical change has occurred when two substances come in contact with one another?
Suppose you are given a parabola with two points that have the same y-value, such as (-7, 11) and (3, 11). Explain how to find the equation of the axis of symme
100 PTS!! please help, choose one answer
I need help with this question