tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Writing or publishing comment that hurt a person reputation
the new modern ideas of the 1920s stressed science and worldly ideas rather than -the value of education -religious beliefs -technological progress -scientific
When Europeans arrived at Great Zimbabwe in the 1500s, what did they find? a society in a state of war a large, prosperous society a desolated area with stone r
How many hundredths are in 2.00?
which property of multiplication is shown by the equation f*8=8f
What was the cause of the conflict between Cuba and Spain?
In 1734, a group of Austrian Protestants known as the Salzburgers arrived in the Georgia colony. What was the name of the settlement they built 25 miles northwe
Jackson's last years were plagued by financial troubles brought about by his fight against the national bank. True or False
Is the product of 2/5 and 5 greater than or less than 2/5 is it greater than or less than 5
Gina's art teacher mixes 9 pints of yellow paint with 6 points of blue paint to create green paint. Gina mixes 4 pints of yellow paint with 3 pints of blue pain