Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

What is the rate at which electrical energy is converted into another form
which of these statements is true? Mores are enacted by governments to enforce the laws of a society. a community is the largest group of individuals living in
President of Haiti who was forced into exile
What are the four steps of a home inspector
Explain how you determined the genotype of Maria and Juanita, even though you did not test their DNA.
oraciones que sean hecho y opinion
Can someone help me? Suppose a paleontologist discovered a fossil skull that he believes might be distantly related to primates. Unlike true primates, the face
Name the solid figure that has 3 rectangular faces and 2 triangular faces
Beth is completing high school, and she is unsure of her career goals. She does know that she is a good problem solver, is very creative, and works easily with
only one kind of rhyme is used in english poetry