RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Help meeeeeeeeeeeeeeeew
In eukaryotes, cellular respiration takes place in the.
Instructions Conjugate the verb aller in the present tense.
Why did Brian think that he had never felt so rich somehow
How did the Industrial Revolution affect the North? It made the cities cleaner by introducing new technology. It resulted in taller buildings, changing the look
Please help! Which of the following is an advantage of nuclear energy? Group of answer choices It does not produce solid waste It will never run out It poses no
75+12.55 = 100 +105. I need the Asnwer
I have presentation about Leonardo da Vinci for school . is anyone now how to explain these please !; :( I’ll mark blainlist
Write an equivalent expression in expanded form. -2(-6x-1)
this is what you can pick through organs, structure or tissue : A group of cells connected together. They have similar make-up and work to do.