citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Dic Hercher bought a home in Homewood, Illinois, for $230,000. He put down 20% and obtained a mortgage for 25 years at 8%. What is the total interest cost of t
Percy paid 24.10 for a basketball. The price of the basketball was 22.99. What was the sales tax rate?
If (9^2)p = 9^8, what is the value of p?
Which legal punishments could occur if a person is found to be driving while under the influence of alcohol? Check all that apply. A. fines B. jail sentence C.
what force is needed to give a 0.25-kg arrow an acceleration of 196 m/s/s
Which word has the most negative connotation? A. Triumph B. Challenge C. Failure D. Effort
Can smoking weed affect anesthesia in wisdom teeth
2y)(2y + 8) = ? A. 4xy – 16x – 4y2 – 16y B. 4xy + 16x – 4y2 – 16y C. 4xy – 4y2 D. 4xy + 16x + 4y2 + 16y 8…
During which era did many people consider newer styles of music to be outrageous? 1.Classical period 2.Middle Ages 3.twentieth century 4. Renaissance
At 25°c, the vapor in equilibrium with a solution containing carbon disulfide and acetonitrile has a total pressure of 250. torr and is 85.7 mole percent carbon