anaa00p anaa00p
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

an 8- pack of erasers cost $5.36. what is the unit price?

Respuesta :

aerodx14 aerodx14
  • 03-10-2019

Answer:

$0.67

Step-by-step explanation:

if you're trying to find the unit price of each eraser then divide the cost by the number of units.

$5.36÷8=$0.67

Answer Link
jg101883
jg101883 jg101883
  • 16-05-2020

Answer:

65

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

According to locke, when do people have the right to overthrow a government?
21 is 35% of what number? A. ; 7.4 B. ; 60 C. ; 40.8 D. ; 62.4
number 3 i need help please help me :( :)
What compound is always produced when an acid and a base are combined?
f(x)=3x-8 what is the domain
how would you explain a thin layer of ice breaking under your weight
Seed leaves are called _____.
PLEASE HELP WILL REWARD BRAINLIEST
If f(x)=5x+1 and g(x)=2f(x)+5 then g(-1)=
How many grams of water in 8.22 grams of cuso4*5h2o?