iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which organ contains alveoli? A) gills B) lungs C) neither gills nor lungs D) both gills and lungs
Explain the difference between a colony and a polis?
A Punnett square has letters at top and left sides of the grid. What cellular process is represented by these letters?
If v=5, what is the value of 3v 9?
What's the atomic mass unit of helium?
1. Use the function described below to answer questions 1 - 4. Yvonne invested $4,000 in a savings account which pays 3.5% interest compounded annually. Use t
what is network hardware?
Kordale what did you say??
what is the missing base 256 = ^4
What is the solution to the equation?    5(8 + 7) = 5 • x + 5 • 7   A. x = 1   B. x = 5   C. x = 7   D. x = 8