xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

This image would have been found during what 20th century event? A) The Korean War B) The Vietnam War C) Japan's "Rape of Nanking" D) China's "Cultural R
DNA is produced in the mitochondria genetic material that directs the cell supplied by only one parent only found in single cell organisms
What year were black people allowed to vote?
How many crew members did zheng he command?
If an inspector found a problem with an immigrant’s paperwork, what would most likely happen to that immigrant?
Do you use quotation marks for book titles
Which is true A. 3/5 is the simplification of 6/12 B.2/3 is the simplification of 4/6 C. 9/5 is the simplification of 9/10
Which steps will help you identify central ideas in a sonnet.??
The principles and concepts that the management of a company uses to record and report its financial information are called
The difference between the sugar in dna and the sugar in rna is that the sugar in dna