mdorvil14 mdorvil14
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Manny bought 12 pounds

Respuesta :

isahussain1203 isahussain1203
  • 04-02-2020

Answer:

He now owns 12 more pounds of whatever he bought.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE PLEASE ANSWERS 1-8
Suppose Siena and ren each spend 40$ on snacks and each person spends money using the same ratios as on their last trip. Who spends more on souvenirs? Explain.
I'll give u thirty points
I'm not sure if D is right
A pair of jeans sells $38. it is on sale for $25 off. what is the cost inculding 13% sales tax
How many moles are in 564 grams of copper
write an expression for the total cost of the three types of tickets and show your work: $8.75, $6.50, $6.50
What method hlep prevent communicicable diseasea?
whats 9+10? PLZ HELP !!!!
If you were reading a book and you knew what was going on in the head of only two characters, what point of view would that be?