issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

what was life like in the trenches in ww1
According to the article, Searching for greener pastures: Out-migration in the 1800s, how did the population in North Carolina change during the early 1800s? A)
Nick’s mother bought 4 3/8 pounds of strawberries on Monday. Nick ate one fourth of the strawberries before he went to bed. A. How many pounds of strawberries d
What is the main focus of an argumentative essay? Conclusion Introduction Thesis Claim
Reflecting on how visullizing has helped you to gain a deeper understanding of the text.
At the bank brent exchanges $50 in bills for 50 one-dollars coins. the total mass of the coins is 405 grams. estimate the mass of 1 one - dollar coin.
The scale on Krystal's map is 1 inch = 18 miles. How far apart are Greenville from north valley?
Y=1.40x 14.25 solving for x
PLEASE HELP In "The Most Dangerous Game", how does Connell create suspense at the beginning of the story? A. The story begins with dialogue, not description. B
How do we say I am 17 years old in French?