jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

what effect did the eastern front have on world war I
how big is the planet earth​
Look at Figure X diagrammed on the graph below. Which of the following statements are true about Figure X? | The area of Figure X is greater than 14 square unit
C. ax + bx = 10 I need help, I am going into HS and don't understand how to solve this. This is summer HW
what was the greek civilization
describe the benefits of using the icd-10-cm coding system in the US​
¿Hicistie tu malatya Ayer? A. Sí , hice mi maletas ayee B. Sí, hizo mi maleta ayer C. Sí , hago mi maleta ayee D. Sí, have mi maleta ayer
Which of the following is a possible cross section of a rectangular prism?
Factor the polynomial. 4m4 + 36m3 + 96m2 + 80m
The cost of admission to a popular music concert was $162 for 12 children and 3 adults. The admission was $122 for 8 children and 3 adults in another music con