kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

general ruled that explains the amount of A, T, C and G bases in dna molecule
what is the answer to this
If the strength of the magnetic field at A is 32 units, the strength of the magnetic field at B is _____. A. 4 units B. 8 units C. 16 units D. 32 units
What is this line of code doing? scanf("%f", &height);
In a heat engine, if 500 J of heat enters the system, and the piston does 300 J of work, what is the final internal (thermal) energy of the system if the initia
What is the value of r in the equation 4r − 8 = 5r + 12? −20 −1 1 20
During gestation embryos normally develop in
You buy a container of cat liter for $11.50 and a bag of cat food for x dollars. The total price is $16.80 which includes 5% sales tax. Write an equation to
Some Americans blamed the Great Depression on A.fascism B.socialism C.capitalism D.communism
When a businessperson makes a decision based on his or her fundamental ethical duty to “do no harm,” that person is practicing?