homework978
homework978 homework978
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada


Please help me!!! Thank you!!

Please help me Thank you class=

Respuesta :

nicolasgamingblogs
nicolasgamingblogs nicolasgamingblogs
  • 04-03-2020

Answer:

Part A - 4x + 8 dollars

Part B - $45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the following paragraph from "Adolescence and Personality": At precisely the time that adolescents feel unsure about who they are, society begins to ask t
Jeffersonville Bank is offering it's customers a record 3.4% compound interest on new savings accounts. Mr. Kirks opens an account with $2,100. How much will hi
If a sleigh can move about 8 mph and it takes about 56 hours to get to your grandma's house how many miles are you traveling?
According to the Declaration of Independence when should the people have the right to change their government
solve for π a=πr^2 ^2 is an exponent
Is ability to react with other substances a physical or chemical property?
A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below. 8p/$1.09 = ?/$1.00 ? = 8÷$1.09 ?= $7.34 Where did Milo make his
what is the derivative of -5
What is the slope of "The line through(5,7) and (5,-8)"?
in a pottery class, a teacher has 2/3 pound of clay for 6 students. If she gives each student a equal amount of clay, how much will each student recieve?