101ilovemydog101 101ilovemydog101
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

i need a lot of help.....

i need a lot of help class=

Respuesta :

isaacrubendiaz
isaacrubendiaz isaacrubendiaz
  • 01-04-2020

Answer:

2.25

Step-by-step explanation:

if 8 flowers cost 18 then 1 flour would cost an eight of 18

which is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

Eating, drinking, and sleeping are the product of ____________ requirements.
A rug is to fit in a room so that a border of even width is left on all four sides. If the room is 23 feet by 25 feet and the area of the rug is 288 square feet
in a male mammal, every germ cell that undergoes meiosis in the production of gametes gives rise to __________ sperm.
Which statements describe Spanish explorers’ interactions with American Indians in the 1500s? Check all that apply. American Indians acted as guides for explore
Solve for i. 3 - 4j > 7
What is the solution to the equation 3x-4 divided by 7=5
I don't fully understand this sentence. Can someone explain it please? Your strength of character and commitment show up when friends make decisions to do thing
Describe how the following organelles allow the cell to perform its primary function to make proteins: nucleus, smooth ER, rough ER, golgi body.
what is between 0.72 and 0.73 help pleasee
Please solve this, the answer is :4 and 25. I would like a step by step explanation please