soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which STD/STI can cause genital warts and cervical cancer
The was a forced agreement between the Cherokees and the federal government. Around 20,000 Cherokees were marched by US troops and state militias to the at gunp
Your résumé objective should be no more than _____ sentences. A. 8 to 10 B. 3 to 5 C. 1 to 2 D. 5 to 7
How many fields does access allow you to add to the design grid?
Why is it important for nitrogen to be recycled in an ecosystem?
The image shows Fallingwater in Pennsylvania. What is the significance of Fallingwater's incorporation with the environment? Using specific visual and context
The process of data gathering is generally referred to as:
What are some of the main beliefs of taoism?
Compounds that inhibit receptors by preventing the natural messenger from binding are known as
Chomsky would likely support which statement?A. Children around the world achieve language milestone at different ages.B. Brain structure and functions determin