ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

What’s a protagonist
A 10-year maturity bond with par value of $1,000 makes annual coupon payments at a coupon rate of 12%. Find the bond equivalent and effective annual yield to ma
what's all the 50 states​
The following are prices for a 25 inch T.V. found in different stores around Roseville: 100,98,121,111,97,135,136,104,135,138,189,114, 92, 69 Describe the distr
I NEED HELP Write a mathematical equation showing that pressure (P) multiplied by volume (V) remains equal to a constant (k).
Which of the following statements about subcultures is FALSE? Group of answer choices They are mutually exclusive; individuals may not participate in more than
Using the translation (x,y) to (x+10 , y+3), what are the coordinates of the image if the pre-image is (9,1)?
If a(x)=2x-4 and b(x) =x+2, which of the following expressions produces a quadratic function?
what change should be made in sentence 2?
Dr. Lawson is conducting an experiment to treatments for erectile dysfunction in men. He first collected baseline measures of erectile functioning using a medic