ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

What substance does rock behave like when it is exposed to extreme temperature and pressure?
The two basic units of each party at each level are: mass meeting committee public relations
What is the sum of 15 and it's additive inverse
a cable installer can make 42 installations in 6 hours how long will the installers been making a hundred and forty-seven installations
Which of the following best describes term life insurance? a. The insured can borrow or collect the cash value of the policy. b. The insured pays a premium fo
The images in The Great Figure primarily appeal to readers senses of touch and hearing. a. True b. False
All of the following make up the big three credit reporting agencies EXCEPT: A: Equifax B: TransUnion C: Experian D: Federal Reserve
What does prime mean
The fuel used in many disposable lighters is liquid butane, C4H10. Butane has a molecular weight of 58.1 grams in one mole. How many carbon atoms are in 1.50 g
A disadvantage of solar energy is the need for?