wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Quadrilateral WXYZ is on a coordinate plane. Segment YZ is on the line x+y=7, and segment XW is on the line x+y=3. Which statement proves how segments YZ and XW
Calculate A) the speed of the spacecraft in this orbit B) the time to complete one orbit (radius of earth = 6370km)
Why was homer Plessy arrested
Simplify the expression and chose the correct answer.
list of arguments that support the US annexation of Hawaii
define monetary system
Which pair of words describes this system ? 3y=9x-6 2y-6x=4 A) inconsistent and independent B) consistent and dependent C) consistent and independent D) inc
Find the value of x. URGENT, please help!?
I DON’T GET THIS ONLY NEED NUMBER 6 PLEASEEE!!!!!
Divide the polynominals using long division and chose the correct answer.