nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what do people need to earn income?​
What does the term American dream mean to you? write it in your own words.
Southern states pass Black Codes. • Texas Constitution of 1866 is adopted. • Freedmen's Bureau is created. Which of the following is the BEST title for the abo
The largest landmass on Earth is called _ A. East Asia B. South Asia C. Eurasia D. Antarctica​
What was life like before the Cambrian Explosion
Please answer these 4 math questions for me! Pretty easy! need then ASAP!!!!! I have to get them right or my life is doomed! (cause my mom will kill me)
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
can someone answer these pls
what is the pull up emoji and what does it look like?
Does Bill Gates represent the American Dream? Why or why not?