Rayanna2006
Rayanna2006 Rayanna2006
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Do anyone know the answer to this if so can you plz help

Do anyone know the answer to this if so can you plz help class=

Respuesta :

raorajas22 raorajas22
  • 02-05-2020

Answer:

Answer to the first box: $3.98 per pound

Answer to the second box: $19.9

Step-by-step explanation:

Find the attachment for explanation below

Hope this answer helps

And stay safe during the time of this pandemic.✌

Ver imagen raorajas22
Answer Link

Otras preguntas

Write the equation that represents the line use exact numbers
What number should both sides of the equation be multiplied by to solve for x?x/4.5 = 6
Units used to measure the rate of electron flow in a circuit:
Scott has seven chores to complete this Saturday how many ways can he arrange the order in which he does them
A store is having a sale on trail mix and jelly beans. For 2 pounds of trail mix and 3 pounds of jelly beans, the total cost is 13. For 4 pounds of trail mix an
what effect did the olympics have on the greek city states
If i were to produce a louder sound,what part of the wave would be affected ? Would the size be increasing or decreasing ?
if -2x+3=7 and 3x+1=5+y,the value of y is
A fee that covers the cost of ensuring that the home belongs to the seller, and may also include title insurance, which protects the lender against an error in
What is an equation for the line that passes through (-2,-3) with a slope of -1/2? A) 4y+2x=7 B) 4y-2x=-12 C) 4y+2x=-16 D) 5y-4x=12