rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

Marking brainliest please help
You ran 10 blocks in 5 minutes, and you ran at a consistent speed, how long did it take to run 1 block?
Which of the following is a true statement? Multiple Choice A fiduciary entity is a legal entity that takes possession of property for the benefit of a person.
can someone help me with history 3 questions
are you smart enough to answer
pls help this needs to be answered by today.
Translate: the lamps are blue
What does apprive mean in the canterbury tales
You wish to compare the prices of apartments in two neighboring towns. You take a simple random sample of 12 apartments in town A and calculate the average pric
2x - y = 5 x + 3y = 7 What is the value of the system determinant? A.) 5 B.) 6 C.) 7