mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

-Describe the difference between one whole and one tenth. You may even draw a model to show the difference. - Carter says that 0.8 is the he same as 8/100. Desc
7 1/5 - 6 2/5=? need your help
................................... refers to the way an organisation designs its hierarchy of authority and creates reporting relationships to link organisatio
A Shakespearean play that focuses on the flaws and mistakes of the protagonists is known as a
How does the hormone secretin help in digestion? It inhibits movement of food and reduces appetite. It stimulates the pancreas and the liver to produce secret
What was the treaty of Versailles?
Which of the following is part of every analytical essay? a. autobiography b. charts and graphs c. persuasion d. photos or drawings
What amendment abolished slavery? Thirteenth Fourteenth Fifteenth Sixteenth
A taxable explanation that's supported or refute it is called an
Given the following sequence, find the 15th term: 3,1,-1,-3,-5