rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

a particular plant root grows 3.5 inches per month. how many centimeters is the plant root growing per month? (1 inch = 2.54 centimeters). 0.73 centimeters 1.38
what number am i? i have 3 decimal places. rounding to the nearest whole number makes me 125. rounding to the tenth makes me 125.5. rounding to the hundredth ma
Does unkempt require a hyphen?
How do I do thiis question?
what is a scientific species designation
rearrange the formula v = u at for t.
is 0.49 smaller than 0.72
what is the range of f(x)=(3/4)^x - 4 a.{y|y > -4} b.{y|y>3/4} c.{y|y<- 4} d.{y|y/4}
3. At the mall, Leona bought a T-shirt and a book for a total of $23. The book cost $12. How much did the T-shirt cost? (a) What is the unknown information? (b
superpop soft drinks factory employs to 267 people .if each worker recives 2384 as wages every month ,what is the totel wage bill (1) for 1 month (2) for the wh