elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

A stadiun holds 50,000 people. The stadium is divided into 250 different seating sections. How many seats are in each section?
Ann needs 42 feet of fabric to make a small quilt. How many yards should she buy
Currently, is our planet an open or closed system?
How were Japanese-Americans treated during World War II?
Which is one way to reduce the risk of developing osteoarthritis? A.drinking ample water B.taking anti-inflammatories C.controlling weight D.doing high-impact a
Choose the right description for the following person, be careful with the adjective agreement: Which sentence is correct is you are describing Your grandfathe
what do the abbreviations after a word in the dictionary tell you about the word
How would I unscramble this? el jueves/con una amiga/de compras/va/a la librería
Complete the equations of the system in slope-intercept form. Use a decimal for the slope if necessary. Line 1 x y 0 3 1 5 Line 2 x y –1
How much of a sample remains after five half-lives have occurred?