demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

What type of photography is most likely to be seen on websites and advertising?
Use substitution to solve for x in the system of equations. 10x + 2y = 30 4x + y = 4 A. x = -11 B. x = 11 C. x = 13 D. x = 15
If we know that a quadratic equation has a repeated root, which statement is true? The discriminant of the equation will be a negative number. The dis
How did president Cleveland view u.s interference in Hawaii
The animal-like protists in Kingdom Protista can be further classified by which of the following? A sporophyte releases haploid spores.Gametophytes produce dip
What happens to the chemical elements that make up the molecules of living things as they pass through a food web?
The electric resistance in a length of wire is doubled when the wire is _________.
The executive summary component of a business plan is to describe _____. a. where the funds to start and operate your business will come from, when you expect t
what is the meaning of 18,200 and 20,200
can someone help with this question ??fully factorise x^2+ 9x +18