animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

need help with this ?
what colour, traditionally, are ron weasley’s christmas jumpers from mrs weasley?
________ is where a firm sells two or more products as one. A. Bundling B. Predatory pricing C. Tying sales D. price discrimination
Simplify: (7x2 + 9x -12) (2x - 5) a. 14x3-17x² -69x -60 c. 14x³-17x2 +69x +60 b. 14x³+17x²-69x+60d. 14x³-17x2-69x+60 Simplify: (4xyz) * O4xyz xyz 1​
1 The mass of one body is 50 kg and that of another body is 100 kg. If the distance between their centres is 20m, calculate the gravitational force between them
Riley brought cupcakes to a party. by the end of the party 5/6 of the cupcakes were gone. what fraction of the cupcakes were left at the end of the party.
Answer the following question in 1-2 complete sentences. Define metal. Identify the four primary types of metal.
These grade improvements are confusing me plz help.
what is the answer to this in solving systems by elimination form {2x-3y=9 {-5x-3y=30
Use The diagram shown. Solve for X. Find the angle measures to check your work PLA HELPPP ASAP!!!!!!