gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Conditional probability. Please explain answer
Why is the term "native americans" rejected by some historians and anthropologists?
While viruses are not living organisms, they do share some characteristics with living organisms such as bacteria and fungi. Which of the following describes a
Whar does Power Imply
What is personification as an English term?
Because congress uses broad definition of the power to regulate commerce _____.
in which process does the cells biomolecules formed from inorganic substances A respiration B photosynthesis C homeostasis
Simplify (x minus 4) (x^2 +3x + 2)
What is a number with one or more digits to the right of the decimal point called? P.S I’m only fifth grade..... thx for the help :)
A building contractor has a piece of crown molding that is 48 1/2 inches long. He cuts off one piece measuring 10 1/4 inches and another piece 2 feet 1/8 inches