willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

The cost of a daily rental car is as follows: The initial fee is $39.99 for the car, and it costs $0.20 per mile. If Julie's final bill was $100.00 before taxes
what is the decimal equivalent of the fraction -68 / 255
Need help only have 10 minutes to turn in !!!!!!!!!!!
What is the residual value of a leased vehicle? A. the vehicle’s current selling price B. the vehicle’s resale value C. the total cost of the leased vehicle
What is the purpose of the Louisiana Purchase?
Suppose users share a 3 mbps link. also suppose each user requires 150 kbps when transmitting, but each user transmits only 10 percent of the time. (see the dis
what is the perimeter if the floor plan showm
When ammonium nitrate (nh4no3) explodes, the products are nitrogen, oxygen and water. when 40 grams of ammonium nitrate explode, 14 grams of nitrogen and 8 gram
Which of the following best describes manufacturing in the Gilded Age? Products were made slowly by hand. Products were made quickly by machines. Products were
who breaks a tie in senate vote?