pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

To warm up before a run, David begins by completing quad and hurdler's stretches. Which of these accurately evaluates his choice of warm-up activities? a ) Thes
Gentry poured 23.5 ounces of milk and 7.75 ounces of cream in a mixing bowl. How much more cream could Gentry add to the bowl if the capacity of the bowl is 35.
what were the causes and effects of the pueblo rovolt?
What is the whole to which a percent is compared?
The highest tier in cell hierarchy is _____.
The Scythians divided into what two branches?
which two square numbers have a difference of 51?
3. Irvin cut a 47 in. wire into two pieces. The longer piece is 13 in. longer than the shorter piece. What is the length of the longer piece? _________ in.Pleas
who wrote the Declaration of Independence
How does meiosis I differ from meiosis II