KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

LAW OF SINES..BRAINLEST AMD POINTS​
The third century crisis came as a result of what there things?
Lloyd is chronically-ill and received tax-qualified long-term care insurance benefits in 2018 amounting to $8,000 to cover a 30-day nursing home stay. What amou
Job order production is also known as: Select one: a. Mass production. b. Process production. c. Unit production. d. Customized production. e. Standard costing.
State law of floatation​
Jenna lives with her parents, her brother, and her grandparents. What type of family does Jenna have? How could her family members support each other to be a he
how did a national grape boycott impact workers rights what role did cesar chavez play in the boycott
In Mediterranean climate regions like portions of California, a wetter-than-normal winter often leads to greater severity of fires the following summer. This se
1. Describe the case of Genie. What happened to her? Why is this case important? 2. What have scientists learned about the way that the brain develops in childr
Which factor is a major cause of the changes that occur during puberty, the years when the rate of human physical growth increases and reproductive maturity occ