wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which one of these instructions would not indicate an argumentative writing prompt? support your position… state your opinion… describe a time when… tell why or
What is a single celled organism that doesnt have a nucleus or membrane-bound organelles?
What salt forms when hcl reacts with naoh?
A_______Is a trait that helps an organism survive and reproduce
6 "That's the worst of living so far out," bawled Mr. White with sudden and unlooked-for violence; "Of all the beastly, slushy, out of the way places to live
The number of video stores in a region recently decreased from 128 to 77. Find the percent decrease.
Yo ________ a Elena. A.doy B.salgo C.sé D.conozco
Which detail from The Diary of a Young Girl best supports the mood of terror and anxiety? “I don't think I'll ever feel at home in this house, but that doesn't
Is it A B C or D? Jason draws a tile from the first bag then a tile from the second bag what is the probability of Jason drawing the tile numbered five from the
what is |x|/-6=12 a no solution b -2or 2 c -72or72 d 72. im really confused