kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

imperfection or weakness is called​
Which of the following is not a kind of electromagnetic wave? A. Water waves B. Microwaves C. Radar D. Radio and television waves
how does internet help in education​
affect on delta soils while constructing dams.​
Yes No 34. Toby and three of his friends ate lunch together at a deli. Each person ordered a sandwich and a drink. No kem Fill in each box to write an expressio
Please please help me please please help please please
Subtract. −13−(−6) a−19 b−7 c-19
3/8 divided by 1 3/5 as a fraction in simplost form
3. JH is the geometric mean of which two segments?​
What is the solution of the equation x^2 - 2x + 4 = 0?