jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

According to the following reaction, how much energy is required to decompose 55.0 kg of Fe3O4? The molar mass of Fe3O4 is 231.55 g mol-1. Fe3O4(s) → 3Fe(s) + 2
Which best describes the purpose and outcomes of the first crusade? pope urban ii declared the knights templar heretics and satanists, resulting in their tortur
Help please I would greatly appreciate it
why did Athens form the Delian league
how much time does it take for a bird flying at a speed of 45 km per hour to travel distance of 1800 km
solve -5.37 + q ≤ 20.63
Felix has $11 and begins saving $5 each week toward buying a new phone. Eddy has $60 and begins spending $2 per week on supplies for his art class. What is the
Identify some nondairy sources of calcium.
Randall took out a single payment loan for $740 that charged an $80 fee. how much does he have to pay by the time the loan reaches maturity?
why was size one of the causes of the American Revolution