jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following refers to the tendency that some people have to simultaneously (a) hold egalitarian values, and (b) experience negative feelings when int
Classify each cation as a weak acid or pH neutral (neither acidic nor basic). a. Na+ b. Ni2+ c. NH4+
PLEASE HELP THX<3 Solve for w.
its not 12 fyi oh btw question is in the picture btw this is middle school not high school
A school has an enrollment of 600 students. 330 of the students are girls. Express the fraction of students who are boys in simplest terms
The table shows the nature of reactants and products formed in a certain type of chemical reaction. Nature of Reactants and Products Reactants Metal + lonic com
What is the inverse of the function f(x) -x + 2? q O h(x) = 18x - 2 h(x) = 9x - 18 O h(x) = 9x + 18 ® h(x) - 18x + 2
A valid argument form is one in which, when you uniformly substitute for the variables, the result is
Someone help me please !!!!!
Mathematics puzzle from my calculus text book.