jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which word is the best meaning for the underlined word as it is used in the paragraph? Use the thesaurus entry to find the correct meaning. The city council vo
Find a + b, 2a + 3b, |a|, and |a − b|. a = 4i + j, b = i − 2j
Explain how each of the following people would talk about scarcity and trade-offs. a. The President of the United States: b. The leader of a developing nation.
Which factors influence vocabulary, speech, and comprehension in preschoolers? select all that apply?
Slope of segment DE is -2 and slope of segment AC is -2 whAT is the justification for this statement? A) additive identity B) midsegment theorem C) slope formul
A family reunion of 27 decided to go to Six Flags Magic Mountain. Adult tickets cost 40 each and child tickets cost 30 each. The total cost of all tickets was
How many moles of water are in 1.23x10^18 water molecules
12 times a number x, subtracted from 34, is greater than 8.Write an inequality for the statement above.Find the solution set of the inequality.
Which of the following represent features of PET scans? Check all of the boxes that apply. can show body structures in three dimensions used to treat certai
Is starch an inorganic molecule