rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which will bet help Markus understand the central ideas as he reads
Is outcast, far off in a distant land, Frozen by storms beneath a stormy cliff And dwelling in some desolate abode Beside the sea, my weary-hearted lord Must su
What is the frequency of the function f(x)? f(x)=1/4cos(2x)+5
US trade with world war 1 counties totaled about __________ before the US joined the war. a) $1 million b) $100 million c) $500 million d) $1 billion
Rutherford investigated atoms by firing small, positively charged particles at a thin sheet of gold foil. What results would he expect to see if he believed Tho
How are a persuasive essay and an expository essay different?
Should the response be yes or no?
A pair of shoe is on sale its original price is $150 and it is markdown by 28% find its retail price
The treaty of versailles which ended world war 1 contained a clause tha blamed the war on
The berlin conference that devided africa included all of europe and excluded what people group?