kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Some puritans wanted to separate from the Church of England
4/y+2 - 9/y-2 = 9/y^2-4
What is true about the energy involved in a chemical reaction? (3 points) The amount of energy is constant, but it is converted from one form to another. T
What is [tex] \frac{1}{x+2} +\frac{6}{x-5} [/tex] equal to?Please show most of your work!!!Thank you!!
What is the solution of the system of equations? y = –2x + 8 y = x – 4
Write the polynomial in standard form. then name the polynomial based on its degree and number of terms.2 – 11x2 – 8x + 6x2
which function has the solution set shown in the graph?
If 100 kg of cucumbers are 99% water, how much do they weigh if they are 97% water?
Select all that apply: according to fisher, the effects of globalization on indigenous peoples include___________.
Find f(x) if it is known that f(x−2)=2x−4.