Sprinklespuffle Sprinklespuffle
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yadira paid $84.28 for 4 DVDs. All 4 DVDs were the same price. How much is the cost of 1 DVD?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

$21.07 is the answer

Divide $84.28 by 4, you will get 21.07 which will be the answer....I hope this helped you

Answer Link

Otras preguntas

Describe your favorite meal and write a persuasive argument to convince someone to try that meal. please help me
describe 59 in two other ways
Nonzero multiples of 12 and 15
Twice the quantity y minus 8
Choose the sentence which contains an indirect object. A. They gave me a bonus. B. It is difficult to save money. C. I worked hard each day. D. I spent it
an apple orchard sells apples in bags of 10 the orchid sold a total of 2430 apples one day how many bags of apples was this
calculate the diameter of the circle r=2.7 m
In the following passage, what does commandeer most likely mean? Choose the correct answer. Davey Jones was the sneakiest pirate that ever was, at least accordi
Divide use partial quotients 36 divided by 540
Which of the following events demonstrates the nativist tendencies of the United States in the 1920s? Choose one answer. a. The feats of Charles Lindbergh and A