nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

While a star is being observed through a telescope, the visible light coming from the star shifts from red to blue. Which is true about this star? I know f
the mood of the poem "The Hollow Men" can best be described as a) dark and somber b.) moving and hopeful c.) violent and energetic
expand and simplify (2+3i)(4-I)
how to simplify (5x²y³)²
What is the fluid that fills the nucleus called?
Which additional words in the sentence should be capitalized? Gina used to live in the cold northeast but moved to the desert of the southwest in january. Choos
is 4 m greater or less than 400 dm
what is 1/3 + 7/12 x 4
Why did scientists reject Lamarck’s idea of evolution? A. Organisms have not changed during earth’s history. B. Organisms cannot change their characteristics d
Analyze the role of trans-Atlantic trade and Great Britain’s mercantilist policies in the economic development of the British North American colonies in the per