rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

When researching online, as long as the gathered information is the result of a valid Internet search engine, it is not necessary to analyze it for bias. Please
How can wellbeing be defined? What terms and levels are used to describe wellbeing? How does the level of wellbeing relate to a country’s level of development?
Hydrocarbons are organic compounds which contain: H H and C only H and C C and H2O
Glare recovery time is needed to regain clear vision after being blinded by glare. a. true b. false
A valid plea cannot be assumed from a silent record. a. True b. False
The what doctrine's sole aim to stop the spread of communism anywhere in the world
Which phrase describes the distribution of charge and the polarity of a CCl4 molecule? (1) symmetrical and polar (2) symmetrical and nonpolar (3) asymmetrica
Would a psychopath be considered someone with a mental illness?
The amendment which would be endorsed and supported by the National Rifle Association is the a. 1st Amendment. b. 2nd Amendment. c. 5th Amendment. d. 8h ame
Using pie symbol how can you find 355 as the volume of a cylinder?